Angielski Klub Dyskusyjny – Guid eenin czy Good evening?

Każdy zna wyrażenie „Good evening”, ale „Guid eenin”?  Tak powie rodowity Szkot.

Na pożegnanie możesz usłyszeć „See ye efter”, czyli potoczne „See you later”.

A „Ye ar verra kin” ?  Proste!  „You are very kind”

 

Rozpoczęliśmy nowy semestr  obejrzeniem i wysłuchaniem doskonałej multimedialnej prezentacji o kłopotliwych dla turystów, jak również dla samych mieszkańców Wyspy, różnych akcentach w języku angielskim.

Anglicy, Szkoci, mieszkańcy Walii czy Irlandczycy – wszyscy napotykają  barierę językową chcąc porozumieć się ze sobą z powodu silnego wpływu ich regionalnych dialektów na ten język. 

Obejrzeliśmy zabawne filmiki ilustrujące nieporozumienia językowe w codziennych sytuacjach, np. w londyńskiej taksówce, czy w nierozwiązanej zagadce, jak dojść do najbliższej stacji metra.

Zastanawialiśmy się, czym jest akcent, jak może on określić człowieka. 

Dyskutowaliśmy o różnych aspektach i elementach, które mają wpływ na powstawanie i kształtowanie się akcentów. Pomocne były slajdy z kolorowymi ilustracjami, mapami, cytatami. 

 

Na kolejnym spotkaniu będziemy dyskutować o tym, czy wolimy czytać książki, czy oglądać oparte na nich filmy i dlaczego.

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...