Angielskie Forum Dyskusyjne – Wakacje w Wielkiej Brytanii

       Ostatnio na zajęciach rozmawialiśmy o  WAKACJACH W WIELKIEJ BRYTANII.

Oto w skrócie co naszym zdaniem warto zobaczyć.

Zanim udasz się do Londynu, zatrzymaj się w Warwick Castle, monumentalnym zabytkiem z 1068 roku, nazwanym przez turystów „living castle”.  Zobaczysz potężne mury i wieże, piękne podzamcze z cudownymi ogrodami. Będziesz mógł zwiedzić urządzone z przepychem komnaty, w których spotkasz ich dawnych mieszkańców jako figury woskowe z Gabinetu Figur Woskowych Madame Tussaud. Usłyszysz rozmowy, nastrojową muzykę, spotkasz zamkową obsługę ubraną w historyczne stroje. Będziesz mieć wrażenie, iż cofasz się w czasie. Możesz także pójść do ogrodów różanych, w których spotkasz oswojone pawie. Bilet wstępu na teren Zamku nie jest tani ale można tu spędzić cały dzień, pełen atrakcji, takich jak imprezy tematyczne, pokazy strzelania z wielkiego trebusza, obejrzeć pokaz ptaków łownych. Miejsce warte odwiedzenia. Polecamy.

Następnie skieruj się na zachód, do Kornwalii, na której północnym wybrzeżu zobaczysz Tintagel Castle z XIX wieku , gdzie urodził się i mieszkał legendarny Król Artur, bohater wielu opowieści przekazywanych z pokolenia na pokolenia, król, któremu (wg znanych nam legend) Wielka Brytania  zawdzięcza ogromne zmiany, oczywiście na lepsze. Dokonał ich z pomocą swoich Rycerzy Okrągłego Stołu.

Niedaleko,  w Walii, zatrzymaj się w Cardiff. Uwagę Twoją przyciągnie okazały normandzki zamek oraz XIX-wieczna rezydencja . Jest ona utrzymana w stylu wiktoriańskiego neogotyku. Możesz zwiedzić okazałe komnaty albo udać się na spacer po wspaniałym ogrodzie. Zaplanuj sobie ok 3 godziny na tę wycieczkę.

Oczywiście kolejnym etapem podróży po Wyspie będzie historyczna Szkocja z jej licznymi zamkami.  Zatrzymaj się na kilka dni w Edynburgu. Dużo niezapomnianych chwil spędzisz zwiedzając Edinburgh Castle . Jest  on jedną z najstarszych i najpotężniejszych fortec w Wielkiej Brytanii, znajduje się  na szczycie monumentalnego wzniesienia w samym centrum Edynburga. Za Ł20 spędzisz tu cały dzień wczuwając się w historię Szkocji, zwiedzisz muzea, weźmiesz udział w licznych atrakcjach, posłuchasz oryginalnej szkockiej muzyki granej na dudach, obejrzysz pokaz szkockich tańców. Po zejściu ze wzgórza możesz udać się na  spacer wzdłuż The Royal Mile , głównego traktu edynburskiej starówki.

Jadąc dalej na północ dotrzesz do ogromnego baśniowego szkockiego zamku Dunrobin Castle w niewielkiej miejscowości Golspie, zbudowanego w XIV wieku.  Słynie on z pięknych wnętrz oraz ogromnych, kolorowych, bajkowych ogrodów. Rezydencja ta, nadal zamieszkała przez hrabiów i książąt Sutherland, została zaprojektowana na podobieństwo francuskich zamków nad Loarą. Ogromną turystyczna atrakcją jest możliwość obejrzenia pokazów sokolniczych. Ważne! Zamek udostępniony jest zwiedzającym od kwietnia do października.

 

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...