Angielskie Forum Dyskusyjne – Wakacje w Wielkiej Brytanii

       Ostatnio na zajęciach rozmawialiśmy o  WAKACJACH W WIELKIEJ BRYTANII.

Oto w skrócie co naszym zdaniem warto zobaczyć.

Zanim udasz się do Londynu, zatrzymaj się w Warwick Castle, monumentalnym zabytkiem z 1068 roku, nazwanym przez turystów „living castle”.  Zobaczysz potężne mury i wieże, piękne podzamcze z cudownymi ogrodami. Będziesz mógł zwiedzić urządzone z przepychem komnaty, w których spotkasz ich dawnych mieszkańców jako figury woskowe z Gabinetu Figur Woskowych Madame Tussaud. Usłyszysz rozmowy, nastrojową muzykę, spotkasz zamkową obsługę ubraną w historyczne stroje. Będziesz mieć wrażenie, iż cofasz się w czasie. Możesz także pójść do ogrodów różanych, w których spotkasz oswojone pawie. Bilet wstępu na teren Zamku nie jest tani ale można tu spędzić cały dzień, pełen atrakcji, takich jak imprezy tematyczne, pokazy strzelania z wielkiego trebusza, obejrzeć pokaz ptaków łownych. Miejsce warte odwiedzenia. Polecamy.

Następnie skieruj się na zachód, do Kornwalii, na której północnym wybrzeżu zobaczysz Tintagel Castle z XIX wieku , gdzie urodził się i mieszkał legendarny Król Artur, bohater wielu opowieści przekazywanych z pokolenia na pokolenia, król, któremu (wg znanych nam legend) Wielka Brytania  zawdzięcza ogromne zmiany, oczywiście na lepsze. Dokonał ich z pomocą swoich Rycerzy Okrągłego Stołu.

Niedaleko,  w Walii, zatrzymaj się w Cardiff. Uwagę Twoją przyciągnie okazały normandzki zamek oraz XIX-wieczna rezydencja . Jest ona utrzymana w stylu wiktoriańskiego neogotyku. Możesz zwiedzić okazałe komnaty albo udać się na spacer po wspaniałym ogrodzie. Zaplanuj sobie ok 3 godziny na tę wycieczkę.

Oczywiście kolejnym etapem podróży po Wyspie będzie historyczna Szkocja z jej licznymi zamkami.  Zatrzymaj się na kilka dni w Edynburgu. Dużo niezapomnianych chwil spędzisz zwiedzając Edinburgh Castle . Jest  on jedną z najstarszych i najpotężniejszych fortec w Wielkiej Brytanii, znajduje się  na szczycie monumentalnego wzniesienia w samym centrum Edynburga. Za Ł20 spędzisz tu cały dzień wczuwając się w historię Szkocji, zwiedzisz muzea, weźmiesz udział w licznych atrakcjach, posłuchasz oryginalnej szkockiej muzyki granej na dudach, obejrzysz pokaz szkockich tańców. Po zejściu ze wzgórza możesz udać się na  spacer wzdłuż The Royal Mile , głównego traktu edynburskiej starówki.

Jadąc dalej na północ dotrzesz do ogromnego baśniowego szkockiego zamku Dunrobin Castle w niewielkiej miejscowości Golspie, zbudowanego w XIV wieku.  Słynie on z pięknych wnętrz oraz ogromnych, kolorowych, bajkowych ogrodów. Rezydencja ta, nadal zamieszkała przez hrabiów i książąt Sutherland, została zaprojektowana na podobieństwo francuskich zamków nad Loarą. Ogromną turystyczna atrakcją jest możliwość obejrzenia pokazów sokolniczych. Ważne! Zamek udostępniony jest zwiedzającym od kwietnia do października.

 

 

Aktualności