English Debating Forum

 

Dnia 6. listopada odbyła się kolejna prezentacja w ramach działalności naszego Forum, tym razem połączona z lekcją. Uczniowie robili notatki i odpowiadali na liczne pytania sprawdzające rozumienie języka mówionego oraz pisanego zadawane przez obie Panie nauczycielki – Anetę Morawską i Krystynę Jaroszewską. Prezentację nt. sztuki wygłaszania prelekcji/wykładu/prezentacji pt. Public Speeches przygotował i prowadził Feliks Pleban z klasy 3.

 

Jak powinni zachowywać się słuchacze?

– nie rozmawiać/szeptać – to dekoncentruje prelegenta

– nie wyrażać otwarcie braku zainteresowania

– nie oceniać wartości słyszanego tekstu przedwcześnie

 

A prelegent?

– powinien mówić  jasno, wyraźnie – odpowiednio modulując ton głosu, zwięźle na temat, pewnym, przekonywującym głosem

– nie powinien przyjmować tzw. pozycji zamkniętej – prosta postawa, otwarte ręce  ułatwiają kontakt ze słuchaczami

– źle odbierane przez słuchaczy są nieprawidłowy język ciała (body language) oraz nadmierne gestykulowanie.

 

Krystyna Jaroszewska

Aktualności