Liderzy na Balu Studniówkowym – jak ten czas szybko płynie

 

Przełom stycznia i lutego to tradycyjne czas organizowania w naszym kraju Balów Studniówkowych uczniów klas maturalnych. Rozpoczynamy wtedy symboliczne odliczanie  100 dni do rozpoczęcia pierwszego egzaminu dojrzałości. Nie inaczej było w naszym Liceum Ogólnokształcącym „Szkoła Liderów”.

Naszą studniówkę rozpoczęliśmy od zatańczenia tradycyjnego poloneza – bo jak głosi tradycja, jest to obowiązkowy taniec tego wydarzenia. Ćwiczyliśmy, ten wcale nie łatwy układ taneczny, przez kilka tygodni i musimy się pochwalić, że wyszło nam to pięknie. Po polonezie przyszedł czas na oficjalne wystąpienia. W swojej przemowie skierowanej do nas Pani Jolanta Parzych – Dyrektor Szkoły, podziękowała nam
i naszym rodzicom za zaproszenie na studniówkę grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły.
 „To wielka radość móc być tu dziś z Wami by wspólnie zainaugurować symboliczne odliczanie 100 dni, które dzieli Nas od rozpoczęcia Matury 2023. Dziś policzyłam dokładnie i wiem, że do 4 maja – kiedy to rozpoczniecie pisanie pierwszego egzaminu maturalnego z języka polskiego pozostało 88 dni –
mówiła Pani Dyrektor. W wystąpieniu Pani Dyrektor opowiedziała nam trochę o historii matur na ziemiach polskich i samej tradycji studniówkowej. Przypomniała nam, że jesteśmy pierwszym rocznikiem po reformie edukacji, który przystąpi do matury po zakończeniu nauki w czteroletnim liceum. Na sam koniec zwróciła się do nas w pięknych
i bardzo przejmujących słowach. Nawet nie wiecie, jak niezmierni miło mi jest widzieć Was tu dziś, tak piękne i pięknych – wspaniałych młodych ludzi. W szkole zwykle widuję Was
w stroju dość swobodnym. A dziś cudowne suknie, makijaże, fryzury i garnitury – jako dyrektora szkoły, bardzo mnie ten widok raduje i buduje, że wypuszczamy w dorosłość dobrze przygotowanych i niezwykle wartościowych młodych ludzi.
Wystąpienie Pani Dyrektor nagrodziliśmy brawami. Nasi koledzy też zechcieli podzielić się kilkoma wspomnieniami
o naszej edukacji – tu było jednak bardziej wesoło, aczkolwiek stosownie do okazji. 

A później to już tylko dobra zabawa, wspaniałe jedzenie muzyka, taniec i śpiew do białego rana. Wszyscy życzyli nam fantastycznych wyników maturalnych, które umożliwią dostanie się na wymarzone studia – teraz już wszystko leże w naszych głowach. 

Przenieśmy się jeszcze raz do tej przepięknej uroczystości oglądając zdjęcia. 

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...