Nasz szkolny ROBOT

Po feriach w naszej szkole pojawił  się robot OhBot. Przypomina człowieka. Rozmawia, rozpoznaje osobę, mruga oczami, zamyka i otwiera usta.

Potrafi rozmawiać z nami. Mówi jaka jest pogoda, ile lat ma rozmówca, czy jest wesoły czy smutny. Potrafi pocieszyć, rozweselić.

Będziemy starali się oprogramować go tak, żeby dało się z nim porozmawiać jak z dobrym kumplem.

Możesz go spotkać w sali 14 w liceum Dalego lub w sali 311 w liceum Liderów.

 

Mamy już kilka innych robotów, które przypominają roboty – pojazdy. Potrafią jeździć omijając przeszkody, ścigać się, jechać po zadanym torze. Sprawdzają temperaturę, wykrywają poziom hałasu i gdy jest zbyt wysoki- włączają alarm. Potrafią pilnować domu, gdy nikogo w nim nie ma i wysłać SMS na komórkę , gdy do domu ktoś się włamie. Roboty te uczniowie sami złożyli i zaprogramowali na lekcjach informatyki i w ramach kółka Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

 

Jesteśmy grantobiorcą projektu  „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej. Naszym opiekunem jest Politechnika Warszawska Wydział Automatyki. Natomiast organizatorem konkursów jest Politechnika Łódzka. W ubiegłym roku w konkursie algorytmicznym kółek z całej Polski, biorących udział w zawodach zespołowych, zajęliśmy trzecie miejsce. Opiekunem koła w liceum jest dr Barbara Feluch. W zadaniach zrealizowanych w ramach zajęć koła CMI szczególnie wyróżnili się uczniowie:

Nina klasa 3 – programowanie w C++,

Marcel klasa 4 – składanie i oprogramowanie robota

Adam klasa 4 – składanie i oprogramowanie robota

Dawid klasa 4 – składanie i oprogramowanie robota

Ula klasa 4 – programowanie w C++, składanie robota

Akkala klasa 2 – składanie i oprogramowanie robota

Jakub klasa 2 – składanie i oprogramowanie robota

Konrad klasa 3 – programowanie w C++

Piotr klasa 4 – programowanie w C++, zawody algorytmiczne, zajęcie 3 miejsca

Filip klasa 4 – oprogramowanie robota „samochodzik”

Maciej klasa 2 – program dla robota „pojazd”

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...