Obchody rocznicy odzyskania niepodległości w Liderach

Punktualnie o godzinie 11.11 – 10 listopada cała społeczność szkolna zebrała się w holu głównym szkoły, aby wziąć udział w uroczystych obchodach Dnia Niepodległości. 

Wszyscy razem odśpiewaliśmy cały hymn Rzeczypospolitej Polskiej oraz wysłuchaliśmy kilku słów okolicznego wystąpienia. Zastanówmy się czy raz wywalczona niepodległość jest dana narodowi raz na zawsze? Co dziś możemy wspólnie uczynić, aby wzmocnić znaczenie naszej ukochanej ojczyzny na arenie międzynarodowej, przyczyniając się do poprawy jej bezpieczeństwa? Czy dobrze wykształcone i świadome społeczeństwo obywatelskie jest gwarantem niepodległości i trwania jedności państwa – m.in. te oto pytania zadał uczniom i nauczycielom w swoim wystąpieniu Rafał Kus – zastępca dyrektora szkoły.

Po spotkaniu, uczniowie na lekcjach wspólnie z nauczycielami starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, co dziś oznacza być obywatelem i patriotą XXI wieku w Polsce?

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...