Świadomy lider – warsztaty mindfulness

 

Interdyscyplinarność – to hasło przewodnie tygodnia projektowego w Szkole Liderów. Większość czasu wszystkie nasze profile pracują razem, by wzajemnie ubogacać się swoją wiedzą, poznawać siebie i swoje profile oraz budować słuszne przekonanie, że świat to całość składająca się z mniejszych cząstek, które są od siebie wzajemnie zależne i ze sobą powiązane. 

Co robiliśmy więc w środę? Po trudach zadań poniedziałkowych i wtorkowych – przyznacie sami trudno jest być jednego dnia posłem lub psychoterapeutą, ewentualnie kulturoznawcą specjalizującym się w iberystyce. Drugiego dnia liderem sprzedaży i marketingu. Kolejnego takiego dnia moglibyśmy nie udźwignąć. Przyszedł więc czas na chwilę relaksu i warsztaty z mindfulness.

I tu pojawiło się pierwsze pytanie, co to w ogóle jest to całe mindfulness? Zajrzeliśmy więc do słownika i dowiedzieliśmy się, że mindfulness, czyli trening uważności, to ćwiczenia umysłu, przeznaczone głównie dla osób, które nie radzą sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, choć nie tylko. Trening uważności może się okazać pomocny także w przypadku depresji, uzależnień czy zaburzeń odżywiania. Oho ho, pomyśleliśmy strzał w dziesiątkę, kto bowiem z nas nie spotyka się dziś z tymi trudnościami, a później zastanawia się, jak sobie z nimi radzić. 

Nasz dzisiejszy gość Pani Dorota Piasecka – nauczycielka uważności i współczucia uczyła nas więc technik oddychania, myślenia, uczenia się, które przydadzą się nam w codziennym życiu.

To były warsztaty inne niż wszystkie, ta lekcja projektowa bowiem nauczyła nas jak ważna jest w życiu harmonia i wewnętrzny spokój, aby móc odnosić sukcesy na polu zawodowym. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że warsztaty mindfulness są dziś prawdziwym hitem wśród naszych starszych kolegów i koleżanek liderów i stanowią jeden z bardziej popularnych benefitów rozdawanych pracownikom w dużych korporacjach, a my już dziś w szkole mogliśmy skorzystać z tego dobrodziejstwa. 

 

Jeśli mielibyśmy w jednym słowie podsumować dzisiejsze warsztaty to byłoby to słowa „magic” ☺ 

 

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...