Testowanie uczniów do egzaminu FCE przez egzaminatorów Cambridge

Serdecznie zapraszamy uczniów zakwalifikowanych  po szkolnym etapie w formie online do przystąpienia do testu próbnego zorganizowanego przez Centrum w Wielkiej Brytanii (w części Listening, Writing i Anchor Test) w szkole w środę 24 lutego od godziny 11.00 do 13.00. 

 

 Szkolny etap został przeprowadzony przez nauczycieli prowadzących w dniu 6 lutego (sobota), grupa uczniów z bardzo dobrymi wynikami zaproszona jest do dalszego etapu.

  

 Testy zostaną włożone do bezpiecznej koperty i przesłane do Wielkiej Brytanii do sprawdzenia przez egzaminatorów Cambridge. Wyniki, w tym wskazówki i porady egzaminatorów, uczniowie otrzymają po około 3 tygodniach. Test będzie prowadzony z zachowaniem odpowiednich warunków sanitarnych.

 W kwietniu zarejestrujemy uczniów na egzaminy w dniach  22 maja lub  26 czerwica (test papierowy)  albo na 12 czerwca (test komputerowy). Osobno będzie przeprowadzony krótki egzamin ustny, którego terminy jeszcze nie zostały oficjalnie podane, zwykle odbywają się w soboty.

Liceum Ogólnokształcące „Szkoła Liderów” ma swoje centrum egzaminacyjne i związane z tym uprawnienia do przeprowadzania egzaminów, możliwe, że  będą one przeprowadzone u nas. Wszystkie formalności związane z rejestracją są załatwiane przez naszą szkołę. Rejestracja przez nasze szkolne centrum umożliwia skorzystanie ze zniżki w opłatach.

Barbara John, długoletni egzaminator Cambridge, przeprowadzi próbny egzamin ustny dla uczniów zarejestrowanych na egzamin. Będzie on oceniony według kryteriów FCE, uczniowie otrzymają feedback.

Nauczyciele przygotowujący uczniów do tego egzaminu:  Jadwiga Wolsan, Barbara John, Krystyna Jaroszewska i Anna Keller, pracują z materiałami do FCE na lekcjach, na spotkaniach pozalekcyjnych oraz indywidualnie. Uczniowie otrzymali linki do bezpłatnych webinariów do tego egzaminu, prowadzonych przez lektorów Cambrigde po angielsku, próbne egzaminy i materiały do pracy własnej.

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...