Angielskie Forum Dyskusyjne – prezentacja o uczelniach w Walii

Dzięki Natalii Nojszewskiej, która zdecydowała się studiować w Walii dowiedzieliśmy się z jej prezentacji, dlaczego warto wziąć pod uwagę tę część Wielkiej Brytanii planując studia za granicą. Naprawdę dobre walijskie uczelnie, to  Cardiff University (w stolicy) kształcący na wysokim poziomie przede wszystkim w kierunkach biznesowych, Swansea University specjalizujący się w naukach medycznych, University of South Wales czy też Bangor University.

Studenci otrzymują rządowe stypendium ok Ł1000-3000 rocznie od Welsh Assembly Government, co stanowi ok 2/3 opłaty za studia.

 

Za co można dostać stypendium?

– za oceny uzyskane w czasie studiów

– za wykonane projekty

– za osiągnięcia sportowe

– można otrzymać stypendium ze względu na szczególną sytuację rodzinną lub zdrowotną, tzw. supporting system

 

Jakie wymagania powinni spełnić polscy aplikanci?

– studia medyczne w Swansea: ok 70% średnia punktacja z przedmiotów maturalnych w tym 70% z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, 80% z matematyki na poziomie podstawowym

-University of South Wales: ok 60% z 2 przedmiotów na poziomie rozszerzonym

Oczywiście każdy uniwersytet wymaga certyfikatu językowego IELTS min 6p.

Aplikacje można składać przez organizację UCAS lub wysyłając e-mail bezpośrednio na adres interesującej Was uczelni.

Natalia zapoznała nas z  warunkami studiowania, życiem studenckim, z miastami, w których znajdują się te uniwersytety. Prezentacja była bardzo bogato ilustrowana slajdami, znakomicie przygotowana pod względem merytorycznym, jak i językowym.

 

Składamy serdeczne podziękowania Natalii za włożoną pracę oraz przekazujemy gratulacje za bardzo dobry poziom języka angielskiego.

 

Krystyna Jaroszewska

Aktualności