Architektoniczne ciekawostki z Angielskiego Forum Dyskusyjnego

Kontynuując nasz cykl „Poznajemy świat” szukaliśmy ciekawostek o niezwykłych konstrukcjach architektonicznych.

Hiszpański the Mind House (Barcelona, Hiszpania) znajduje się wśród 10 najbardziej kreatywnych budynków na świecie. Brama parku jest ramką z dwóch domków z piernika. Trzy piętra oraz poddasze są pomalowane w biało szarą kratkę. Przed domem zobaczymy ławeczkę w kształcie serpentyny, umożliwia ona prowadzenie prywatnych rozmów w ciszy i spokoju.

W Portugalii wzbudził nasze zainteresowanie Stone House, dom zbudowany z 4 ogromnych głazów. Bez elektryczności, bieżącej wody  staje się coraz częściej odwiedzanym przez turystów miejscem ze względu na jego niezwykły wygląd i wtopienie się w otaczającą przyrodę.

Jeśli pojedziesz do Zakopanego, nie zapomnij o wizycie  w tzw. Upside Down House (Dom do góry nogami). Jego niezwykły kształt oraz fakt, iż absolutnie całe wyposażenie domku umieszczone jest właśnie do góry nogami, wprawia zwiedzających w ogromne zdumienie, niedowierzanie. Warto zobaczyć.

A może będąc nad polskim morzem zatrzymasz się na chwilę w Sopocie? Zobaczysz Krzywy Domek (Crooked House), którego „falujący” kształt został zainspirowany przez ilustratorów bajki Jana Marcina Szancera, jak również domy Antoniego Gaudiego w Barcelonie. Możesz usiąść w znajdującej się w nim kawiarni i zadumać nad niezwykłymi możliwościami ludzkich umysłów…

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...