Kolejny dzień projektowy

Nadaj słowom znaczenie…

Kolejny dzień projektowy upłynął nam pod znakiem wchodzenia w role liderów sprzedaży, specjalistów od psychologii słowa, mistrzów prezentacji. Każdy kto kiedykolwiek musiał zmagać się z publicznym prezentowaniem swoich projektów wie, że zgranie myśli, słów, głosu, gestykulacji, mimiki, panowania nad własnymi emocjami – jest, co tu dużo mówić trudne. Nikt z nas nigdy nie jest tak dobrym oratorem, aby nie móc poprzez trening stawać się jeszcze lepszą wersją siebie. I dziś na tapet wzięliśmy właśnie treningi wystąpień publicznych. Przecież w życiu jako liderzy wykonywać będziemy różne profesje. Jedni z nas będą przedsiębiorcami, inni prawnikami, jeszcze inni psychologami, socjologami, wykładowcami i tak można by wymieniać bez końca. Jaka jednak jedna kluczowa kompetencja miękka XXI wieku będzie łączyła wszystkich z nas i stanowiła będzie nasz wspólny mianownik? Bez wątpienia można powiedzieć, że będzie to sztuka efektywnej komunikacji i prezentacji. 

Nasz gość specjalny Pan Jacek Chmielecki uczył nas dziś w trakcie warsztatów, jak dobrze prezentować siebie i jak móc kiedyś na tym zarabiać. Nasz gość pracował dla takich marek jak CISCO, Google, Microsoft, wieloletni dyrektor sprzedaży, mówca i trener. Zajęcia cieszyły się taką popularnością, że piszący dziś swoje próbne matury uczniowie klas IV prosili nauczycieli, aby móc wziąć udział w warsztatach, a sala pękała w szwach. Zaangażowanie uczniów w prace projektową było totalne. Zresztą po zajęciach zechcieli podzielić się z nami swoimi opiniami oto kilka wybranych, a zapewniamy, że każde były pozytywne lub bardzo pozytywne.

 

„Najbardziej zapamiętałam, aby być pewnym tego co się mówi oraz żeby zachęcić widownię do brania udziału w naszej przemowie, poprzez zadawanie im pytań, głosowania dzięki czemu nie będą znudzeni, a wręcz zainteresowani tym co chcemy im przekazać”

Aleksandra uczennica klasy 2 

 

„Podobało mi się przede wszystkim to, że prowadzący przedstawiał prezentowane tematy w sposób ciekawy i przystępny. Pan Jacek był ewidentnie osobą kompetentną i potrafiącą bardzo ciekawie przemawiać”

Arkadiusz uczeń klasy 3

 

„Pan Jacek omówił schemat przemówienia oraz jak przekazywać tekst w najbardziej klarowny i zrozumiały sposób. The most interesting part of the lecture was learning the fact that your appearance may have a significant impact on have other people procedure you and furthermore on a quality of your presentation”

Zofia uczennica klasy 3

 

„Wykład przez Pana Jacka Chmielewskiego pokazał mi jak świadomie kierować przemówieniem. Dowiedziałam się jak skutecznie zwrócić uwagę słuchacza i zainteresować go danym tematem. Wiem co sprawia, że przemówienie jest dobrze złożone oraz co zrobić, żeby je ulepszyć oraz nauczyłam się jak wywierać wpływ na publiczność. Oczarowało mnie to w jaki sposób Pan Jacek przekazywał nam informacje”

Julia uczennica klasy 3

 

Bardzo dziękujemy Panu Jackowi Chmielewskiemu za poświęcony czas i świetnie przeprowadzone zajęcia, a uczestnikom za zaangażowanie i energię, którą wnieśli w dzisiejszy dzień. 

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...