Nasi Maturzyści z Angielskiego Forum Dyskusyjnego

We wrześniu po raz pierwszy wprowadziliśmy w życie szkolne Angielskie Forum Dyskusyjne. 

Zarząd (Feliks, Sandra i Kuba) od początku znakomicie kierował pracami Forum, inspirował społeczność szkolną oraz proponował i wdrażał nowe formy promocji naszej Szkoły za granicą. Zachęcone tym inne osoby aktywnie uczestniczyły w spotkaniach i dyskusjach o przedstawianych uczelniach i możliwościach edukacji nie tylko w Polsce. 

Nasi maturzyści prowadzili korespondencję z 24 uczelniami w 7 krajach pytając o warunki aplikacji – wyniki z egzaminów dojrzałości oraz wymagany poziom testów językowych, dostawali wytyczne do napisania personal statements/esejów. 

Znakomicie przygotowane i omówione prezentacje multimedialne przeprowadziły zainteresowane grupy uczniowskie  przez meandry edukacyjne obszarów anglojęzycznych, włoskich i niemieckojęzycznych. Znacznie przybliżyły nam możliwości i warunki edukacji w innych krajach. Prezenterzy ciekawie opowiadali nam o swoich planach, wybranych uczelniach uzasadniając wybór kraju, jak również kierunków studiów. Przedstawiali różne wydziały, opowiadali o możliwościach otrzymania stypendiów, zakwaterowania i realiach życia codziennego.

 

Z radością przyjęliśmy informację, iż nasze 2 absolwentki już od kwietnia są studentkami !

Naomi Ebenstein dzięki swojemu  talentowi została przyjęta aż przez 3 szkoły artystyczne w USA oraz światowej sławy uczelnię w Londynie

Michalina Partyga, reprezentantka naszej Kadry Narodowej w wioślarstwie, otrzymała prestiżowe miejsce w jednym z uniwersytetów amerykańskich jako stypendium sportowe

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na wymarzonych studiach!

 

Wszystkim maturzystom życzymy takich wyników z egzaminów, aby również mogli spełnić swoje marzenia nauki na wybranych uczelniach.

 

Dziękuję Wam za całoroczną wspólną pracę, za zaangażowanie oraz ciekawe inicjatywy istotne dla kontynuacji naszej  działalności.

Prowadząca Forum,  

Krystyna Jaroszewska

                                                                    

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...