Nowości w Angielskim Klubie Dyskusyjnym

Od września 2018r. zajęcia odbywają się osobno dla poszczególnych poziomów klas, co zainspirowało nas do rozszerzenia tematyki zajęć o elementy kulturoznawstwa obszarów anglojęzycznych oraz innych ciekawych zakątków świata.

Na zajęciach środowych w ramach naszego szkolnego Klubu spotykają się fani cudów świata i turystyki.

 

Poznajemy kultowe miejsca, zjawiska, zwyczaje panujące w innych krajach, historię, kulturę (teatr, film, muzyka), sporty narodowe, tradycyjne przepisy kulinarne. Odbywamy wirtualne podróże do wymarzonych miejsc,  robimy multimedialne prezentacje – wszystko w języku angielskim.

 

Odbyliśmy już podróż do niezwykłej Islandii, obejrzeliśmy mnóstwo slajdów i dowiedzieliśmy się o wielu ciekawostkach z tego odległego, mało znanego , pięknego kraju.

Dodatkowo, uczniowie klas 3 zajmują się analizą możliwości studiowania w języku angielskim ale nie tylko na uczelniach zagranicznych. 

Również poszukują odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto studiować w tym języku w Polsce, gdyż, jak wiemy:

  • studia w języku angielskim to nie tylko codzienny trening zdolności językowych, to również zdobywanie cennych w przyszłości umiejętności przebywania w środowisku międzynarodowym. W pracy spotykać się będziemy z ludźmi różnych narodowości, odmiennej kultury i obyczajów więc mając doświadczenie w tej kwestii, łatwiej będzie nam działać profesjonalnie i skutecznie w zróżnicowanej kulturowo grupie.

 

Już w październiku poznamy wydziały SGGW, Politechniki Warszawskiej w języku angielskim. 

W listopadzie planujemy kierunki zarządzania i marketingu.

 

                                            

                           

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...