Prezentacja Angielskiego Forum Dyskusyjnego o studiach w Danii

🇩🇰BEZPŁATNE STUDIA W DANII🇩🇰

Opowiedziała o nich 👩‍🎓Ola Dąbrowska inaugurując kolejne spotkanie Angielskiego Forum Dyskusyjnego. Jest poważnie zainteresowana studiami w tym skandynawskim kraju , więc dużo wie zarówno o stylu życia w Danii, jak i o znajdujących się tam uczelniach:
👉studia są bezpłatne dla wszystkich mieszkańców krajów
Unii Europejskiej
👉studenci łącząc naukę z pracą, min 43 godziny miesięcznie, mogą otrzymać dodatkowe stypendium w wysokości 800 Euro

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DANIĘ?
🔺jest to kraj szczycący się znakomicie zorganizowanym systemem pomocy socjalnej, również dla wszystkich studentów
🔺uczelnie wyposażone są w nowoczesny sprzęt dzięki ogromnym inwestycjom wdrażanym przez państwo
edukacja koncentruje się na zdobywaniu przez studentów praktycznych umiejętności
🔺każdy student ma zapewnioną indywidualną wszechstronna pomoc przez uczelnię
zasadą jest praca w małych grupach, na warsztatach oraz w grupowych projektach
🔺środowisko multikulturowe uczy studentów realiów życia oraz kształci ich świadomość poznawczą otoczenia oraz nowego etapu w życiu z dala od rodzinnego kraju

Jak długo trwają studia❔
Tak, jak w Polsce – 3 lata do momentu zdania egzaminu licencjackiego, następnie 2 lata w celu uzyskania magisterium

👉WYMAGANIA DLA KANDYDATA Z POLSKI
Uczelnie duńskie akceptują polski egzamin maturalny na poziomie minimum 50-70%, uczelnie w procesie aplikacji wyznaczają przedmioty, które muszą być zdawane na poziomie rozszerzonym.

A język angielski❔
Z powodu, iż wiele zajęć akademickich prowadzonych jest w tym języku, uczelnie same przeprowadzają wewnętrzne egzaminy. Co ciekawe, zapraszają kandydatów na krótkie rozmowy (interviews), żeby lepiej poznać swoich przyszłych studentów.

🗓Termin składania aplikacji – 15 marca. Nie martw się procedurami, zgłoś się do Elab lub EduBROAD po fachową pomoc, konsultanci pomogą ci przejść przez cały proces aplikacji. Zawsze możesz poprosić Olę o radę lub informację.

KTÓRĄ UCZELNIĘ WYBRAĆ❓
Największą popularnością wśród naszych absolwentów cieszą się kierunki biznesowe – ekonomia, marketing, finanse, zarządzanie, więc można dokonać wyboru między
🔹IBA Business School w mieście Kolding
🔹Lillebaelt Academy w Vejle lub jej nowym kampusem w 🔹Odense
czy też
🔹Zealand Institute of Business and Technology

Spróbuj! Warto! ☺

Prowadząca Forum
Krystyna Jaroszewska

 

👩‍🎓Ola Dąbrowska 👩‍🎓
jest zdecydowana studiować w Danii w języku angielskim, ekonomię lub zarządzanie. Wie bardzo dużo o tym kraju, utrzymuje kontakt ze społecznościami studenckimi.
Jako Prezes Angielskiego Forum Dyskusyjnego reprezentuje naszą Szkołę prowadząc korespondencje z wybranymi uczelniami. Przedstawiła nam 2 prezentacje – o Danii pokazując plusy życia w niej, oraz o 3 najlepszych uczelniach z wydziałami biznesu, finansów, ekonomii, zarządzania.

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...