Rady nie od parady

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego „Szkoła Liderów”!

Przed Wami nowe wyzwania związane z nauką online, zarządzaniem czasu, towarzyszeniem bliskim w nowej sytuacji i czasem spędzanym „na odległość”.

W czasie wolnym, kiedy zadbacie już o obecność na lekcjach, zadania i naukę, zatroszczcie się o siebie. Wspierajcie się, rozmawiajcie ze znajomi. Rozmawiajcie o tym co Was martwi, ale też o tym co Was cieszy. Przede wszystkim o tym ! Każdy z nas potrzebuje codziennie czegoś dobrego, w obszarze wolnym od problemów. Bliskość przez Skype czy przez telefon to bardzo ważna sprawa, nadal możecie liczyć na siebie nawzajem i również na nas. Jesteśmy dla Was, kiedy potrzebujecie wsparcia, informacji związanych z organizacją życia szkolnego, pomocy w nauce czy rozmowy.


Drodzy Uczniowie!

Pamiętajcie o systematycznej pracy na Librusie. Dzięki regularnej nauce nie będziecie mieć zaległości :-).Nauczyciele chętnie odpowiedzą na Wasze pytania i wyjaśnią pojęcia związane z lekcją- zachęcam do kontaktu z nimi. Ustalcie priorytety w nauce, uporządkujcie swój mikroświat w domu, róbcie notatki (które potem zostaną ocenione) i nie zapominajcie o czasie na odpoczynek.

Potraktujcie ten czas jak normalne lekcje w szkole, choć warunki w których się odbywają są inne (co na pewno jest dla Was ciekawym doświadczeniem).

W kwestiach Waszego samopoczucia i radzenia sobie z zaistniałą sytuacją zawsze możecie liczyć na naszą pomoc psychologiczną i pedagogiczną!

Pozdrawiam Was serdecznie! 

Paulina Nowakowska

nr tel.: 533-342-619


Skoncentruj się na rozwijaniu umiejętności w obszarze, który do tej pory zaniedbywałeś. Zaplanuj sobie dzień od pobudki do zaśnięcia. Bądź konsekwentny, nie poddawaj się, wymagaj od siebie, bądź ze sobą szczery. Zaplanuj czas na gimnastykę, naukę i odpoczynek. Trenuj godzinę dziennie, ucz się codziennie czegoś nowego, wysypiaj się.

Trzymam kciuki !

Bartosz Kowalewski, pedagogliderdali@gmail.com,

Kontakt: 533 342 617


Planujcie sobie przyjemności ! Pomyśl co ja dziś mogę zrobić miłego dla siebie? Plan 10 przyjemności na 10 dni ! Dbajcie o ich różnorodność, by nie popaść w nudę. Film, książka, ugotujcie sobie coś pysznego ( nie gotujesz? To dobry czas by zacząć), montowanie śmiesznych filmików z Twoimi znajomymi, zrób listę miejsc, które kiedyś chcesz odwiedzić, wybierz najpiękniejszą bluzę, którą w przyszłości sobie kupisz, posłuchaj audiobooka…..

Dobrze będzie wrócić do szkoły ze świadomością jak wiele udało się nadrobić, a co za tym idzie, ze spokojem. To idealny czas na realizację ustaleń, które mieliście z nauczycielami odnośnie zaliczania pierwszego półrocza. Zaległe prace domowe, prezentacje, pewnie uda się teraz znaleźć na to czas? Jeśli zagubiliście się w oczekiwaniach, brakuję wam danych „co robić” proszę piszcie, pomogę to ułożyć. Piszcie również do nauczycieli, z pewnością w związku z sytuacją wyjątkową, będą mogli dostosować formy zaliczenia, tak by ich znaczna część była możliwa do realizacji w domu.

Powodzenia !

Dorota Walasek

Psycholog

Kontakt: 533 – 342 – 618

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...