Relacja z wycieczek, podczas gdy Maturzyści mierzyli się z egzaminem dojrzałości..

W dniach 7-8 maja, podczas gdy nasi Maturzyści mierzyli się z egzaminami dojrzałości, pozostali Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wycieczkach pod wspólnym hasłem: „Poznajemy swoje miasto – warszawska Praga, dzielnica nieznana”.
Poznawanie tej, jak się okazało niezwykłej części Warszawy rozpoczęliśmy od odwiedzenia Ogrodu Zoologicznego. Musimy przyznać, że spacer wśród wiosennych drzew, śpiewów, świergotów ptaków, czy pomrukiwań wielkich kotów, był dla nas miłą chwilą relaksu i takiej, trochę ucieczki w czasy dziecięce 🙂
Drugi dzień upłynął nam „naukowo”. Pragę poznawaliśmy w murach Muzeum Drukarstwa, gdzie przemiły Pan Andrzej opowiedział nam o pracy zecera – osoby zajmującej się układaniem tekstu do druku.
Jednogłośnie uznaliśmy, że była to praca wymagająca, bo jak w sposób szybki i bezbłędny ułożyć tekst składając wyrazy z pojedynczych liter rozpoczynając od końca zdania do początku!? W dodatku, gdy kształty liter były lustrzanymi odbiciami!?
Wielką frajdę sprawiło nam własnoręcza obsługa maszyny drukarskiej, na której test właściwie prasowało się, nie drukowało.
Następnie udaliśmy się na spacer, by przekonać się, jaka Praga właściwie jest. Zajrzeliśmy na sławy Bazar Różyckiego, oglądaliśmy podwórko-studnię, mierzyliśmy krokami najdłuższy blok mieszkalny.
Na koniec udaliśmy się do Muzeum Pragi, w którym poznaliśmy pradzieje tej części Warszawy, przypomneliśmy sobie, jak wyglądał Stadion Dziesięciolecia – pierwszy market Warszawy:)
Ogromne wrażenie zrobiły na nas przepiękne piwnice Muzuem, a także zachowane fragmenty fresku żydowskiego na jednej ze ścian kamienicy.
Podczas naszych wycieczek uznaliśmy, że Praga jest miejscem niezwykłym, w którym historia (widoczna choćby w postaci śladów po kulach w murach budynków) i nowoczesność łączą się tworząc niezwykły klimat.
Mamy nadzieję, że była to pierwsza wyprawa warszawska, a inne dopiero przed nami.
Aneta Morawska

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...