#stayathome and improve your mark

Dear Students,

would you like to improve your mark in English? Here is your big chance! Have you played any new video games? Perhaps watched a movie? Or maybe read a book?!If so, write a short text (up to 150 words) about any of these three topics and tell us why you recommend it. The text should:- be written in Word Document- have a catchy title- have your name and surname – have the name of your English teacher and your group- send it to this email: angielskiklub@wp.pl

Your text will be graded as a mark for activity and the best ones will be posted on the school’s Facebook page, if you agree – write „I agree” at the end of your text.

Aktualności

Erasmus

Kochani nauczyciele, uczniowie i rodzice!   Informujemy, że Liceum Ogólnokształcące „Szkoła Liderów” dołączyło do programu Erasmus+. Wzięliśmy udział w naborze do...

Nowość w naszym liceum

Mamy nowego partnera! Jest to szkoła w malowniczym mieście Vigo w Hiszpanii.  Od września obie szkoły będą realizować wspólne projekty,...