Wycieczka do Muzeum Józefa Piłsudskiego

Listopad to dla nas Polaków miesiąc szczególny, bowiem to właśnie 11 dnia tego miesiąca, świętujemy corocznie od 104 lat – rocznicę odzyskania Niepodległości. Ten miesiąc w sposób szczególny skłania więc nas do refleksji nad bohaterami tamtych dni, bez których nie mielibyśmy czego świętować. 

 

Już 30 listopada udamy się z wycieczką do Muzeum Józefa Piłsudskiego, którego siedziba znajduje się w Sulejówku. Podczas zwiedzania muzeum, przewodnicy opowiedzą nam o losach marszałka, jego zasługach, ale i zapewne o kontrowersjach wobec jego osoby. Tak to już zwykle bywa, że wielkie postaci nigdy nie są przez historię oceniane zero – jedynkowo i zwykle budzą skrajne emocje, zarówno za życia, jak i po śmierci. Dzięki temu nauka historii jest tak pasjonująca, a o historii można rozmawiać godzinami. 

 

Osoby chcące udać się na wycieczkę prosimy o wpłatę 50 złotych – do piątku 25 listopada 2022 roku. Ilość miejsc ograniczona. Wpłaty można dokonywać w gabinecie dyrekcji – prosimy o odliczone pieniądze – wydawanie reszty zawsze boli – wiecie, rozumiecie 😊 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...