Zakończenie roku szkolnego klas IV

Pożegnania są zawsze trudne jednak, kiedy chcemy iść dalej żegnamy się. 

W piątek 28 kwietnia, miało miejsce w naszym liceum uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 uczniów klas czwartych. Nasi uczniowie, od tego momentu już abiturienci mogą pochwalić się zdobyciem średniego wykształcenia. 

 

Jak przebiegała nasza uroczystość? 

Było odświętnie, atmosfera była podniosła – bo i wydarzenie miało rangę niecodzienną. Zaczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Po hymnie przyszedł czas na uroczystą akademię, którą dla uczniów klas czwartych, przygotowali uczniowie klas pierwszych – taka symboliczna sztafeta pokoleń. Rok 2023 jest rokiem naszej wielkiej noblistki Wisławy Szymborskiej, postanowiliśmy więc na jej twórczości oprzeć artystyczną część naszej uroczystości. Niejednej z obecnych na zakończeniu roku szkolnego osób łzy same napłynęły do oczu, gdy recytowane były wiersze noblistki. Po części artystycznej głos zabrali obecni na sali. Wystąpili przedstawiciele uczniów, rodziców oraz Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego „Szkoła Liderów” Jolanta Parzych. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu podziękowała za cudowne cztery lata spędzone w liceum. A na sam koniec powiedziała: „Drodzy Abiturienci – pozwólcie, że ostatnie słowa skieruję ponowie do Was. Życzę Wam połamania pióra na maturze, cudownych – najdłuższych wakacji w życiu, dostania się na wymarzone studia lub do wymarzonej pracy. Opuszczając dziś mury szkoły pamiętajcie, że to na zawsze będzie Wasza szkoła i zawsze będziecie tu mile widziani. Zapraszamy Was, kiedy chcecie, chętnie będziemy dalej obecni w Waszym życiu, służąc wiedzą i radą. Jerzy Drobnik – polski dziennikarz powiedział kiedyś piękne zdanie. „Chmury zakrywają szczyt tylko dla tych, którzy są na dole.” Życzę Wam, abyście w cały swoim życiu mogli poszczycić się tym, że spacerujecie po szczytach”

 

Po zakończeniu wystąpienia Pani Dyrektor uczniowie, którzy przez cztery lata szczególnie wyróżniali się pracą na rzecz szkoły oraz uzyskiwali najwyższe wyniki w nauce odebrali świadectwa oraz nagrody książkowe. 

 

Nasz szkolny ROBOT

Po feriach w naszej szkole pojawił  się robot OhBot. Przypomina człowieka. Rozmawia, rozpoznaje osobę, mruga oczami, zamyka i otwiera usta.

Potrafi rozmawiać z nami. Mówi jaka jest pogoda, ile lat ma rozmówca, czy jest wesoły czy smutny. Potrafi pocieszyć, rozweselić.

Będziemy starali się oprogramować go tak, żeby dało się z nim porozmawiać jak z dobrym kumplem.

Możesz go spotkać w sali 14 w liceum Dalego lub w sali 311 w liceum Liderów.

 

Mamy już kilka innych robotów, które przypominają roboty – pojazdy. Potrafią jeździć omijając przeszkody, ścigać się, jechać po zadanym torze. Sprawdzają temperaturę, wykrywają poziom hałasu i gdy jest zbyt wysoki- włączają alarm. Potrafią pilnować domu, gdy nikogo w nim nie ma i wysłać SMS na komórkę , gdy do domu ktoś się włamie. Roboty te uczniowie sami złożyli i zaprogramowali na lekcjach informatyki i w ramach kółka Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

 

Jesteśmy grantobiorcą projektu  „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej. Naszym opiekunem jest Politechnika Warszawska Wydział Automatyki. Natomiast organizatorem konkursów jest Politechnika Łódzka. W ubiegłym roku w konkursie algorytmicznym kółek z całej Polski, biorących udział w zawodach zespołowych, zajęliśmy trzecie miejsce. Opiekunem koła w liceum jest dr Barbara Feluch. W zadaniach zrealizowanych w ramach zajęć koła CMI szczególnie wyróżnili się uczniowie:

Nina klasa 3 – programowanie w C++,

Marcel klasa 4 – składanie i oprogramowanie robota

Adam klasa 4 – składanie i oprogramowanie robota

Dawid klasa 4 – składanie i oprogramowanie robota

Ula klasa 4 – programowanie w C++, składanie robota

Akkala klasa 2 – składanie i oprogramowanie robota

Jakub klasa 2 – składanie i oprogramowanie robota

Konrad klasa 3 – programowanie w C++

Piotr klasa 4 – programowanie w C++, zawody algorytmiczne, zajęcie 3 miejsca

Filip klasa 4 – oprogramowanie robota „samochodzik”

Maciej klasa 2 – program dla robota „pojazd”

DNI OTWARTE – zapraszamy!

Zapraszamy na w DNI OTWARTE,które będą odbywać się w naszej szkole – już od  1 marca!

* w każdą środę o godz. 17.00 dla Liceum Ogólnokształcącego „ Szkoła Liderów”

* w każdy czwartek o godz. 17.00 dla Liceum Ogólnokształcącego im. S.alvadora Dalego.

 

Spotkanie na parterze w budynku E – wejście od strony parkingu.

ZAPRASZAMY!

Liderzy na Balu Studniówkowym – jak ten czas szybko płynie

 

Przełom stycznia i lutego to tradycyjne czas organizowania w naszym kraju Balów Studniówkowych uczniów klas maturalnych. Rozpoczynamy wtedy symboliczne odliczanie  100 dni do rozpoczęcia pierwszego egzaminu dojrzałości. Nie inaczej było w naszym Liceum Ogólnokształcącym „Szkoła Liderów”.

Naszą studniówkę rozpoczęliśmy od zatańczenia tradycyjnego poloneza – bo jak głosi tradycja, jest to obowiązkowy taniec tego wydarzenia. Ćwiczyliśmy, ten wcale nie łatwy układ taneczny, przez kilka tygodni i musimy się pochwalić, że wyszło nam to pięknie. Po polonezie przyszedł czas na oficjalne wystąpienia. W swojej przemowie skierowanej do nas Pani Jolanta Parzych – Dyrektor Szkoły, podziękowała nam
i naszym rodzicom za zaproszenie na studniówkę grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły.
 „To wielka radość móc być tu dziś z Wami by wspólnie zainaugurować symboliczne odliczanie 100 dni, które dzieli Nas od rozpoczęcia Matury 2023. Dziś policzyłam dokładnie i wiem, że do 4 maja – kiedy to rozpoczniecie pisanie pierwszego egzaminu maturalnego z języka polskiego pozostało 88 dni –
mówiła Pani Dyrektor. W wystąpieniu Pani Dyrektor opowiedziała nam trochę o historii matur na ziemiach polskich i samej tradycji studniówkowej. Przypomniała nam, że jesteśmy pierwszym rocznikiem po reformie edukacji, który przystąpi do matury po zakończeniu nauki w czteroletnim liceum. Na sam koniec zwróciła się do nas w pięknych
i bardzo przejmujących słowach. Nawet nie wiecie, jak niezmierni miło mi jest widzieć Was tu dziś, tak piękne i pięknych – wspaniałych młodych ludzi. W szkole zwykle widuję Was
w stroju dość swobodnym. A dziś cudowne suknie, makijaże, fryzury i garnitury – jako dyrektora szkoły, bardzo mnie ten widok raduje i buduje, że wypuszczamy w dorosłość dobrze przygotowanych i niezwykle wartościowych młodych ludzi.
Wystąpienie Pani Dyrektor nagrodziliśmy brawami. Nasi koledzy też zechcieli podzielić się kilkoma wspomnieniami
o naszej edukacji – tu było jednak bardziej wesoło, aczkolwiek stosownie do okazji. 

A później to już tylko dobra zabawa, wspaniałe jedzenie muzyka, taniec i śpiew do białego rana. Wszyscy życzyli nam fantastycznych wyników maturalnych, które umożliwią dostanie się na wymarzone studia – teraz już wszystko leże w naszych głowach. 

Przenieśmy się jeszcze raz do tej przepięknej uroczystości oglądając zdjęcia.