Akcja Integracja – Sandomierz

Integracyjny wyjazd do Sandomierza za nami. Czujemy się zintegrowani i gotowi do podejmowania nowych wyzwań, na nowej ścieżce edukacji licealnej – mówili uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego „Szkoła Liderów”.
 
26 października dopisywało nam wszystko, a przede wszystkim nastroje i pogoda – a to w wyjazdach jest niezwykle istotne. To był nasz dzień!😊  Sandomierz przywitał nas pięknym słońcem☀️więc nasze podróżowanie i integracja zyskała dodatkowo na wartości. 
 
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przemarszu przez wąwóz królowej Jadwigi, który uznany jest za pomnik przyrody i podlega ochronie. Przejście przez wąwóz stanowiło nie lada wyczyn – dzień wcześniej bowiem nad Sandomierzem przechodziły obwite opady deszczu💦, więc liście🍂w wąwozie były jeszcze „lekko mokre”. Udało się nam jednak to zadanie wykonać, nikt nie zaliczył spektakularnego upadku, a niektórzy śmiali się nawet, że wycieczkę zaczynamy od runmageddonu💪
 
Po wyjściu z wąwozu i przejściu przez miasto w towarzystwie Pani przewodnik, która w niezwykle interesujący sposób opowiadała nam o historii Sandomierza, po przejściu przez ucho igielne – udaliśmy się pod ziemię. Tak, tak zwiedzaliśmy podziemną trasę turystyczną – która zbudowana jest z połączenia dawnych piwnic i składów znajdujących się w Sandomierzu. Zejście pod ziemię dla niektórych okazało się sporym wyzwaniem, bowiem całą trasę pokonywaliśmy na własnych nogach – podziemia Sandomierskie nie są wyposażone w windy – czym niektórzy uczniowie okazali się szczerze zadziwieni. 🙃
 
Po wyczerpującym zwiedzaniu i wzbogaceniu siebie o całkiem pokaźną dawkę wiedzy, przyszedł czas na zaspokojenie doskwierającego wszystkim głodu. Ognisko🔥, stanowiło więc genialną okazję nie tylko do pieczenia kiełbas i chleba🥖, ale również do rozmów o Sandomierzu, szkole i życiu👩‍👩‍👧. Ten czas przeznaczony na rozmowę upłynął nam w mgnieniu oka i konieczny był powrót do domu🏡.
 
Czekamy na kolejne podróże małe i duże. 🤗
DCIM100MEDIADJI_0041.JPG
DCIM100MEDIADJI_0043.JPG

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...