Angielskie Forum Dyskusyjne – uczelnie w Rosji

W jednej z ostatnich w tym roku szkolnym prezentacji uczelni zagranicznych dowiedzieliśmy się najważniejszych informacji o światowej sławie uczelniach rosyjskich –bezpłatnych, z wykładowym językiem angielskim.

 

Łomonosow Moscow State University
oferuje szkolenia w prawie wszystkich gałęzi współczesnej nauki i nauk humanistycznych. Uczy się tam ponad 40.000 studentów magisterskich i podyplomowych. Jest on centrum badań nauki słynącego z 11 laureatów Nagrody Nobla z grona swoich profesorów i absolwentów. Uniwersytet Moskiewski składa się z 40 wydziałach i szkół, 15 instytutów badawczych, 23 ośrodków naukowych i stosowane, 4 muzeów, Science Park, ogrodu botanicznego, Biblioteki, uniwersyteckiego wydawnictwo i drukarnia, centrum rekreacyjnego i szkoły z internatem dla utalentowanych studentów.

 

Saint Petersburg State University

A w nim:
30 000 studentów z ponad 70 krajów, 6000 pracowników naukowych, 85 programów studiów licencjackich i
172 kierunków studiów magisterskich, 49 studiów doktoranckich. Uniwersytet posiada ponad 400 uczelni partnerskich.
Absolwenci otrzymują dyplom w języku angielskim i rosyjskim.

 

Prowadząca Forum,
Krystyna Jaroszewska

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...