Liderzy na tle milionów

Wielka sztuka i wielkie pieniądze – oczywiście w krajowym wydaniu, brzmi ciekawe, prawda? Nasz rodzimy rynek sztuki i największy dom aukcyjny w Polsce – DESA UNICUM, nie może równać się ze światowymi domami aukcyjnym takimi jak: Christie’s, Sotheby’s czy Phillips de Pury & Co. Jednak My- Liderzy warszawskiego liceum, wybraliśmy się na wyjście edukacyjne do „DESY”. Cudze chwalicie swego nie znacie – Stanisław Jachowicz byłby z nas dumny – znamy, bo bywamy!

Najpierw wzięliśmy udział w prelekcji dotyczącej rodzimego rynku sztuki, trendów, które na nim w ciągu ostatnich lat panują. Dowiedzieliśmy się, jak przebiega licytacja dzieła sztuki. Do czego służy podczas licytacji młotek, jak podbijane są ceny i jak można licytować. Dowiedzieliśmy się też co się dzieje, w momencie wylicytowania dzieła przez licytującego
i braku chęci zapłacenia za nie – wszak wygrana aukcja – równa się zawarciu umowy zakupu.

Po prelekcji i zwiedzeniu obiektu – nowoczesnego, ekologicznego, zaprojektowanego i przygotowanego specjalnie na potrzeby prowadzonej tam działalności gospodarczej, rozpoczęliśmy podziwianie dzieł i zatopiliśmy się w innym świecie. Fangor, Kantor, Nowosielski, Abakanowicz, Tetmajer, Chlanda, Szewczyk, Hoffman, Dwurnik, Markowski, Stańczak, Zieliński, Bak, Strażewski, Fijałkowski i tak można by wymieniać i wymieniać, bo dzieł obejrzeliśmy ponad 200.

Okazja wszak niecodzienna – jedna z najbardziej uznanych kolekcjonerek na świecie Pani Grażyna Kulczyk, postanowiła wystawić na sprzedaż część swojej zbieranej przez lata kolekcji. Obrazy, rzeźby, fotografie i instalacje artystyczne zrobiły na nas ogromne wrażenie! Dziękujemy DESA UNICUM za tak życzliwe i gościnne przyjęcie. Będziemy wracać, z czasem może jako klienci.  

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...