Pieniądze i sztuka – wyjście edukacyjne

Liderzy powinni posiadać wszechstronne wykształcenie oraz obycie w świecie. Uczyć można się wszędzie. Poznawać świat i się nim inspirować można wszędzie. Bardzo ważnym i niezwykle głośnym wydarzeniem ostatnich tygodni na polskim rynku sztuki jest zaplanowanych, aż pięć aukcji z prywatnej kolekcji Pani Grażyny Kulczyk – jednej z najważniejszych kolekcjonerek na świecie. Aukcje poprzedzone są wystawą dzieł.

Postanawiamy sprawdzić, jakie dzieła został wystawione na aukcji i 12 października 2022 roku udamy się z wizytą do Domu Aukcyjnego Desa Unicum w Warszawie.

Wyjście ze szkoły o godz. 15.00. W wycieczce może wziąć udział maksymalnie 20 uczestników – czekam na zgłoszenia. Gdzie? – poproszę o wiadomość na Librusie – Rafał KUS.

Po co wybieramy się na wystawę przed aukcyjną?
Chcemy zobaczyć jak w ogóle funkcjonują domy aukcyjne? Jakie dzieła sztuki zostaną zaprezentowane i w jakiej formie? Jak pisze Anda Rottenberg w tekście „Otwieranie drzwi”, działalność Grażyny Kulczyk nigdy nie była kaprysem, ale aktem odwagi w realizowaniu własnej wizji – zastanowimy się co to znaczy?

Warto, aby nasi liderzy poznali bogaty dorobek kolekcji jednej z najbogatszych Polek. Kto wie, może wizyta w najlepszym domu aukcyjnym w Polsce – Desa Unicum zainspiruje naszych uczniów do planowania inwestowania w dzieła sztuki lub pracę w obszarze zawodowym związanym z kulturą i sztuką.

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...