Relacja ze szkolenia „ABC Pomocy chorym”

Nasi licealiści 26 marca 2019 r. uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu „ABC Pomocy chorym” przygotowanym przez Ośrodek Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej 27/35 w Warszawie. Pani psycholog opowiedziała nam jak udzielać wsparcia w kontakcie z ciężko chorym i o czym należy pamiętać w rozmowie z rodziną chorego oraz z osobami osieroconymi.

Pani pielęgniarka pracująca w ośrodku podczas warsztatów pokazała młodzieży profesjonalny sprzęt stosowany w opiece paliatywnej oraz jego praktyczne zastosowanie. Bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia uczniowie mogą teraz nieść pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

 

Aktualności

Erasmus

Kochani nauczyciele, uczniowie i rodzice!   Informujemy, że Liceum Ogólnokształcące „Szkoła Liderów” dołączyło do programu Erasmus+. Wzięliśmy udział w naborze do...

Nowość w naszym liceum

Mamy nowego partnera! Jest to szkoła w malowniczym mieście Vigo w Hiszpanii.  Od września obie szkoły będą realizować wspólne projekty,...