Angielskie Forum Dyskusyjne – podsumowanie prezentacji o włoskich uczelniach wyższych

ANGIELSKIE FORUM DYSKUSYJNE

Kuba Rakowski przedstawił nam możliwości studiowania na trzech uniwersytetach włoskich:

BRESCIA UNIVERSITY

MODENA – University Degli Studi Di Modena E Reggio Emilia (UNIMORE)

LUISS – RZYM

Oferuje szeroki wachlarz programów w większości dziedzin: biznesu i ekonomii, inżynierii i technologii, prawa, i medycyny. Modena, wspólnie z miastem Reggio Emilia, stolicą sąsiedniej prowincji o tej samej nazwie, tworzy uniwersyteckie miasto – siedzibę Uniwersytetu Modeny i Reggio Emilia. Uniwersytet przoduje w fakultetach prawa i medycyny.

Koszt nauki wynosi 2000$ rocznie.

Libera Università Internazionale degli Studi sociali „Guido Carli” znany pod akronimem„LUISS” jest niezależnym, prywatnym uniwersytetem w Rzymie,

Aby wziąć udział w programie studiów w jednym z czterech departamentów LUISS, kandydat musi zdać egzamin wstępny. Test wstępny trwa 90 minut i składa się ze 100 pytań. Przedmiotami testu są: logika i czytanie ze zrozumieniem,umiejętności logiczne oraz matematyka finansowa; logika numeryczna i przestrzenna; abstrakcyjne rozumowanie i umiejętności krytyczne / werbalne; znajomość ogólnej matematyki i ogólnej kultury (bieżące wydarzenia, historia, literatura, filozofia); i angielski.

Wysokie czesne: 11.000$ za rok akademicki

Zapewnia on wysokiej jakości usługi dla swoich studentów, usługi doradcze, finansowe, stypendia, korepetycje, sale komputerowe i multimedialne, biblioteki on-line, usługi, laboratoria i centra zaawansowanych badań naukowych. Uniwersytet dzieli się na następujące cztery działy:

Departament prawa

Departament Biznesu i Zarządzania

Wydział Ekonomii i Finansów

Wydział Nauk Politycznych

Wymagania dla polskich maturzystów:

minimum 50% z 2 przedmiotów na poziomie zaawansowanym oraz minimum 70% z języka angielskiego, poziom zaawansowany.

Wymagania dla polskich maturzystów:

70% z matematyki na poziomie podstawowym, 2 przedmioty na poziomie zaawansowanym (min. 40%) i 80% z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

Wymagania dla polskich maturzystów:

-90% język angielski na poziomie podstawowym, minimum 3 przedmioty na poziomie zaawansowanym oraz min.80% z języka włoskiego –poziom podstawowy

 

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...