Angielskie Forum Dyskusyjne

W naszym liceum działa ANGIELSKIE FORUM DYSKUSYJNE/English Debating Forum

 

Nasi uczniowie bardzo często decydują się na studiowanie za granicą, dlatego postanowiliśmy stworzyć klub , który ma na celu przybliżenie zalet studiowania poza granicami naszego kraju.

Licealiści m.in. prezentują wybrane przez siebie tematy, opowiadają o swoich pomysłach na przyszłość,  oczywiście wszystko tylko w języku angielskim!

 

Podczas cotygodniowych spotkań:

  • prezentujemy wyższe uczelnie w kraju i zagranicą,
  • przedstawiamy możliwości studiowania na nich
  • dyskutujemy na temat życia i nauki w wybranych krajach
  • omawiamy zalety studiowania wybranych kierunków na zagranicznych uczelniach
  • opowiadamy o naszych planach na przyszłość i wybranych przez nas zawodach
  • poznajemy kulturę innych regionów świata
  • piszemy Personal Statement

 

Nawiązujemy kontakty z wybranymi uczelniami na świecie, a w przyszłości mamy nadzieję zorganizować wymianę między szkołami tzw. Student’s Exchange.

 

Ponadto chcąc jak najlepiej przygotować naszych uczniów do dalszej drogi zawodowej, czy to w Polsce czy za granicą, proponujemy uczestnictwo w zajęciach przygotowujących do egzaminu FCE oraz dla bardziej zaawansowanych IELTS.

Uzyskanie tych certyfikatów ułatwi drogę na studia i będzie dokumentem potwierdzającym znajomość języka angielskiego, którą można wpisać w swoje CV.

 

Możliwość zdawania egzaminów Cambridge w naszej szkole możliwa jest dzięki współpracy z British Council.

 

Liceum Ogólnokształcące „Szkoła Liderów” jest  oficjalnym partnerem British Council. Dzięki czemu mamy możliwość prowadzenia zajęć przygotowujących do First Certifcate in English oraz do najpopularniejszego egzaminu na świecie, respektowanego przez większość uczelni zagranicznych, International English Language Testing System

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnych dyskusji!