Angielskie Forum Dyskusyjne

W naszym liceum działa ANGIELSKIE FORUM DYSKUSYJNE/English Debating Forum

 

Nasi uczniowie bardzo często decydują się na studiowanie za granicą, dlatego postanowiliśmy stworzyć klub , który ma na celu przybliżenie zalet studiowania poza granicami naszego kraju.

Licealiści m.in. prezentują wybrane przez siebie tematy, opowiadają o swoich pomysłach na przyszłość,  oczywiście wszystko tylko w języku angielskim!

 

Podczas cotygodniowych spotkań:

  • prezentujemy wyższe uczelnie w kraju i zagranicą;
  • przedstawiamy możliwości studiowania oraz wymagania maturalne;
  • dyskutujemy na temat życia i nauki w wybranych krajach;
  • omawiamy zalety studiowania na zagranicznych uczelniach;
  • opowiadamy o naszych planach na przyszłość i wybranych przez nas zawodach;
  • poznajemy kulturę innych regionów świata;
  • piszemy Personal Statement.

 

Nawiązujemy kontakty z wybranymi uczelniami na świecie, a w przyszłości mamy nadzieję zorganizować wymianę między szkołami tzw. Student’s Exchange.

 

Prowadząca Angielskie Forum Dyskusyjne – mgr Krystyna Jaroszewska. Egzaminator maturalny, autor testów kompetencji, programów do nauki języka angielskiego, wieloletni wykładowca wyższych uczelni.

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnych dyskusji!

 

 

 

We wrześniu po raz pierwszy wprowadziliśmy w życie szkolne Angielskie Forum Dyskusyjne.

Zarząd (Feliks, Sandra i Kuba) od początku znakomicie kierował pracami Forum, inspirował społeczność szkolną oraz proponował i wdrażał nowe formy promocji naszej Szkoły za granicą. Zachęcone tym inne osoby aktywnie uczestniczyły w spotkaniach i dyskusjach o przedstawianych uczelniach i możliwościach edukacji nie tylko w Polsce.

Nasi maturzyści prowadzili korespondencję z 24 uczelniami w 7 krajach pytając o warunki aplikacji – wyniki z egzaminów dojrzałości oraz wymagany poziom testów językowych, dostawali wytyczne do napisania personal statements/esejów.

Znakomicie przygotowane i omówione prezentacje multimedialne przeprowadziły zainteresowane grupy uczniowskie  przez meandry edukacyjne obszarów anglojęzycznych, włoskich i niemieckojęzycznych. Znacznie przybliżyły nam możliwości i warunki edukacji w innych krajach. Prezenterzy ciekawie opowiadali nam o swoich planach, wybranych uczelniach uzasadniając wybór kraju, jak również kierunków studiów. Przedstawiali różne wydziały, opowiadali o możliwościach otrzymania stypendiów, zakwaterowania i realiach życia codziennego.

 

Z radością przyjęliśmy informację, iż nasze 2 absolwentki już od kwietnia są studentkami !

  • Naomi Ebenstein dzięki swojemu  talentowi została przyjęta aż przez 3 szkoły artystyczne w USA oraz światowej sławy uczelnię w Londynie
  • Michalina Partyga, reprezentantka naszej Kadry Narodowej w wioślarstwie, otrzymała prestiżowe miejsce w jednym z uniwersytetów amerykańskich jako stypendium sportowe

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na wymarzonych studiach!

 

Wszystkim maturzystom życzymy takich wyników z egzaminów, aby również mogli spełnić swoje marzenia nauki na wybranych uczelniach.

 

Dziękuję Wam za całoroczną wspólną pracę, za zaangażowanie oraz ciekawe inicjatywy istotne dla kontynuacji naszej  działalności.

Prowadząca Forum, 

Krystyna Jaroszewska