Wspólne wyjście do Teatru na Woli na spektakl o początkach psychoanalizy

Koło fanów teatru zaprasza na wspólne delektowanie się przedstawieniem pod tajemniczym tytułem „Niebezpieczna metoda” w Teatrze na Woli dn.29 listopada o godz.19.00.

Dramat opowiada o konflikcie dwóch wielkich uczonych wokół kobiety, która była im równa. Sabina Spielrein po nieskutecznym leczeniu elektrowstrząsami, trafia do szwajcarskiej kliniki. Opieką otacza ją Carl Gustaw Jung i w terapii decyduje się na eksperymentalną metodę Zygmunta Freuda. Dramat miłości rozpoczęty psychologiczną kuracją, przeradza się w naukową rywalizację. Sabina zostaje pierwszą kobietą leczącą dzięki terapii rozmową.

To spektakl o początkach psychoanalizy, która ukształtowała dzisiejsze myślenie o człowieku.

 

O czym ostatnio rozmawiamy w ramach Angielskiego Forum Dyskusyjnego?

Na zajęciach Angielskiego Klubu Dyskusyjnego rozszerzamy wiedzę o elementach kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych , w których język ten, jest nie tylko jest językiem urzędowym, ale również świetnie opanowany przez ich mieszkańców. Warto uczyć się angielskiego również dla siebie, żeby móc swobodnie komunikować się z ludźmi na całym świecie.

 

Ostatnie prezentacje były poświęcone Islandii, stolicy Danii – Kopenhadze oraz Nowemu Jorkowi. Poniżej skrót najważniejszych informacji o tych miejscach.

 

Islandia

Obejrzeliśmy prezentację o Krainie Lodu, odległym, zimnym kraju, najmniej zaludnionym krajem w Europie, słynącym z wulkanów, lodowców, ogromnej ilości (ok 10 0000 wodospadów. Ponad 80% ludności wierzy w elfy ale jednocześnie Islandczycy posiadają największą na świecie ilość książek przeliczając na jednego mieszkańca. Kraj, w którym nie ma kolei a zimą podgrzewa się chodniki ciepłą wodą, żeby nie zalegał na nich śnieg.

Dlaczego warto pojechać do Islandii?

Można tam studiować w języku angielskim, pod warunkiem posiadania certyfikatu TOEFL lub IELTS.

Można uprawiać różne sporty, np. eksplorować lodowce czy wnętrza wulkanów, jaskinie, grać w golfa.

Letni sezon turystyczny trwa od  ostatnich dniach maja do początku września.

Jednak wielu turystów wybiera zimę. Dlaczego? 

Aby ujrzeć na własne oczy niesamowite, kolorowe światła zorzy polarnej. 

A może warto pojechać w grudniu? Na pewno. Zbliżają się  Mikołajki,  a islandzkie dzieci wierzą w aż 13 Świętych Mikołajów! Niestety nie zawsze są oni grzeczni, choć dzieci starają się przekupić ich drobnymi poczęstunkami a w podziękowaniu otrzymują podarunki.

Jeśli chcesz obejrzeć te prezentację, zapraszamy pod adres

https://prezi.com/view/69bPEUo9YnVBDrhm5y8W/

 

 

Kopenhaga 

Symbolem stolicy Danii jest najbardziej znana na świecie syrenka The Little Mermaid,  popularna postać z bajki Hansa Christiana Andersena i przyciąga do miasta nie mniej turystów, niż jego liczne zabytki. Stoi  od 1913 roku w kopenhaskim porcie. Kopenhaga posiada mnóstwo perełek architektury. I chociaż powierzchniowo jest niewielka, liczba zabytków jest naprawdę imponująca. Warto także zobaczyć także najstarszą w Europie cytadelę Kastellet.
A może pójść do Tivoli Gardens? To połączenie ogrodów z pięknymi kwiatami, piękną zielenią z najsłynniejszym wesołym miasteczkiem zajmującym powierzchnię 9ha, odwiedzane przez prawie 4 miliony gości rocznie.

Warto pójść na koncert do znajdującej się tam najbardziej  prestiżowej Sali koncertowej w Danii, Tivolis Koncertsal.

Ogromną atrakcja jest obejrzenie zmian warty Duńskiej Gwardii Królewskiej przed Pałacem Amalienborg.

Nie wolno pominąć Placu przed Ratuszem Miejskim, miejsca spotkań mieszkańców Kopenhagi, licznych kolorowych restauracji i pubów. Wróć myślami do baśni Hansa Andersena przyglądając się jego pomnikowi.

Warto zobaczyć Uniwersytet Kopenhaski, jedną z najlepszych uczelni na świecie (w ubiegłym roku szkolnym zamieściliśmy prezentację uczelni duńskich ze szczegółowym omówieniem korzystnych dla Polaków warunków nauki).

A jeśli będziecie w Kopenhadze latem, będziecie mogli obejrzeć niezwykły Kongres Świętych Mikołajów odbywający się co roku w parku Bakklen, w … sierpniu. Przybywa tam ponad 10 Mikołajów!

Dla wszystkich, kochających atmosferę Świąt Bożego Narodzenia ciekawym wydarzeniem mającym miejsce na obrzeżach Kopenhagi będzie z pewnością Kongres Świętych Mikołajów. Co ciekawe, odbywa się co roku w parku Bakklen i gromadzi ponad 120 Mikołajów! Zabawne jest to, że odbywa się w… sierpniu, ale w końcu Mikołaje muszą się odpowiednio przygotować do tego najważniejszego dnia w roku.

 

Nowy Jork w oczach naszych uczniów

Jedna z największych wielokulturowych metropolii świata, żyjąca w pośpiechu, hałasie, pełna kolorów, różnorodnych dźwięków. Uliczni muzycy grają i śpiewają muzykę z całego świata, kolorowy tłum widzów dołącza do nich tańcząc i śpiewając.

Niektórzy twierdzą, że Nowy Jork nie jest zielonym miastem, ale to nieprawda. W centrum można znaleźć mnóstwo mini parków, idealnych, żeby spotkać się  z przyjaciółmi, odpocząć od miasta. Lubisz wiewiórki? Właśnie tu przyjdą po orzeszki. Oczywiście nie można zapomnieć o słynnym ogromnym Central Parku, zwłaszcza, gdy masz ochotę pobiegać po niekończących się alejkach lub uprawiać inny sport.

W centrum zobaczysz tzw. betonowe parki przy głównych ulicach, idealne na krótki odpoczynek czy lunch, lub po prostu na spokojne zjedzenie pysznego oryginalnego hamburgera. Jak poruszać się po tym ogromnym mieście? Oczywiście metrem, jednym z najlepszych na świecie. Dojedziesz wszędzie, ale pamiętaj, dobrze zaplanuj czas i trasę.  Ma 27 linii i ponad 400 stacji. A na ulicach są wszechobecne słynne, tanie „yellow cabs” (żółte taksówki). Jeśli poruszasz się własnym samochodem, wyjedź poza miasto, zobaczysz zupełnie inny krajobraz, rzeki, pagórki, mnóstwo drzew i zieleni.

Życie w tym mieście jest bardzo drogie, wszystko jest droższe o 10-15% podatku, a w restauracji po prostu musisz zostawić 20% napiwku. Jeśli chcesz wynająć mieszkanie, uważaj. Łatwo jest dać się oszukać przez wynajmujących. Jeśli szukasz spokojnego miejsca, chcesz żyć bez pośpiechu – nie wybieraj Nowego Jorku. Jeśli lubisz harmider, tłumy ludzi, gwar, kolejki, chcesz usłyszeć różne odmiany języka angielskiego – to idealne miejsce dla ciebie, nawet tylko na wakacje.

 

 

Wyjazd narciarski do Włoch

Organizujemy wyjazd do Livigno dla wszystkich fanów narciarstwa.

Termin:9.12. – 15.12. 2018

Koszt dla 10 osób – 2.600zł

 

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelu Del Cardo ***: 6 noclegów w pokoju 2-osobowym z łazienką
  • wyżywienie w hotelu: 6 śniadań, 1 pakiet śniadaniowy, 7 obiadokolacji
  • 6-dniowy karnet narciarski:  3 dni Cztery Doliny + 3 dni Livigno
  • transport według wybranej opcji: komfortowy autokar
  • codzienne transfery na stoki – przejazdy autokarem na miejscu
  • korzystanie z zaplecza wellness w hotelu
  • opieka pilota z uprawnieniami instruktora
  • ubezpieczenie KL, NNW i BP –obejmujące uprawianie narciarstwa
  • ubezpieczenie OC oraz sprzętu narciarskiego
  • podatek VAT

 

WPŁATY DO DNIA 30.11. – DECYDUJE KOLEJNOŚĆ WPŁAT

 

Wszelkich dodatkowych informacji udziela nasz nauczyciel WF:  T.Rudzki

Klub Ośmiu

Drodzy Uczniowie,

Zapraszamy do Klubu Ośmiu, założonego w naszej szkole po szkoleniu, które odbyło się 30.10.2018.

W ramach współpracy z Fundacją „Świat na Tak” zapraszamy do szkolnego wolontariatu.

 

Deklaracje do wypełnienia są u psychologa szkolnego (p. Pauliny Nowakowskiej).

 

Warto pomagać!

 

Wycieczka do Barcelony – ważne informacje

Szanowni  Państwo,

Nasza szkoła organizuje w kwietniu wyjazd do malowniczej Barcelony.  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wspólnego zwiedzania tego pięknego miasta.

Termin wyjazdu: 1.04-4.04.2019

Grupa: 15 osób + 2 opiekunów

Cena: około 1730 zł

Cena obejmuje:

przeloty, zakwaterowanie, wyżywienie, transfery lotniskowe na miejscu, bilety komunikacji miejskiej, ubezpieczenie, opieka pilota przez cały okres trwania wyjazdu (pilot spotyka się z grupą na lotnisku w Polsce, oprowadza po Barcelonie i opiekuje się grupą aż do powrotu na lotnisko w Polsce)

 

Zaliczka: 500zł (prosimy o wpłatę na konto szkoły, tytuł: imię i nazwisko ucznia, wycieczka szkolna do Barcelony-zaliczka)

Nr konta szkoły:  88 1050 1041 1000 0023 1865 1078

Ostateczny termin wpłaty zaliczki to 15 listopada 2018, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc liczy się kolejność wpłat!

W przypadku rezygnacji z udziału w wycieczce kwota zaliczki nie podlega zwrotowi. Zaliczka przeznaczona jest w głównej mierze na zarezerwowanie biletów lotniczych dla danej osoby (bilety te są imienne, a opłata nie jest zwracana) dlatego w przypadku rezygnacji z lotów przepadają.

 

W załączniku znajduje się wstępny plan zwiedzania.