Nasza platforma e-learningowa

Drodzy Uczniowie,

 

od poniedziałku 30 marca 2020r. część naszej wspólnej e-learningowej pracy przeniesiemy na szkolną platformę MOODLE 

 

https://loliderdali.moodle.org.pl/login/index.php

 

  • Po kliknięciu na link zostaniesz przekierowany do strony logowania.
  • Tam należy się ZAREJESTROWAĆ korzystając z danych, które przekazałeś swojemu wychowawcy.
  • Po wprowadzeniu danych rejestracyjnych, musisz poczekać na zatwierdzenie twoich danych przez administratora systemu. Może to chwilę potrwać, ale nie dłużej niż 3 godziny.
  • Po zatwierdzeniu Twojego profilu przez administratora MOODLE otrzymasz e-mail na adres, którego użyłeś do rejestracji. Postępuj zgodnie z wytycznymi w e-mailu.

 

Możliwość rejestracji uczniów zostanie uruchomiona w dniu 30 marca 2020 o godzinie 6:00

Próbna matura

Uwaga Maturzyści!

PRÓBNA MATURA

 

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w próbnych maturach organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. 

Próbne matury przeprowadzone zostaną  w dniach od 2 kwietnia do 8 kwietnia bieżącego roku.

Udział uczniów klas trzecich jest obowiązkowy. 

 

Szczegółowe informację dotyczące organizacji matury próbnej otrzymacie w LIBRUSIE.

Link do strony CKE: https://cke.gov.pl/

Najnowsze ustalenia dot.pracy szkoły – zgodne z wytycznymi MEN

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło zmiany dotyczące szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Szkoła pracuje zdalnie do 10 kwietnia 2020 r. Społeczność szkolna wraca do szkoły 15 kwietnia 2020 r.

 

Informacje dotyczące zmian wprowadzonych w naszej szkole przedstawimy Państwu do 25 marca 2020 r.

Rady nie od parady

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego „Szkoła Liderów”!

Przed Wami nowe wyzwania związane z nauką online, zarządzaniem czasu, towarzyszeniem bliskim w nowej sytuacji i czasem spędzanym „na odległość”.

W czasie wolnym, kiedy zadbacie już o obecność na lekcjach, zadania i naukę, zatroszczcie się o siebie. Wspierajcie się, rozmawiajcie ze znajomi. Rozmawiajcie o tym co Was martwi, ale też o tym co Was cieszy. Przede wszystkim o tym ! Każdy z nas potrzebuje codziennie czegoś dobrego, w obszarze wolnym od problemów. Bliskość przez Skype czy przez telefon to bardzo ważna sprawa, nadal możecie liczyć na siebie nawzajem i również na nas. Jesteśmy dla Was, kiedy potrzebujecie wsparcia, informacji związanych z organizacją życia szkolnego, pomocy w nauce czy rozmowy.


Drodzy Uczniowie!

Pamiętajcie o systematycznej pracy na Librusie. Dzięki regularnej nauce nie będziecie mieć zaległości :-).Nauczyciele chętnie odpowiedzą na Wasze pytania i wyjaśnią pojęcia związane z lekcją- zachęcam do kontaktu z nimi. Ustalcie priorytety w nauce, uporządkujcie swój mikroświat w domu, róbcie notatki (które potem zostaną ocenione) i nie zapominajcie o czasie na odpoczynek.

Potraktujcie ten czas jak normalne lekcje w szkole, choć warunki w których się odbywają są inne (co na pewno jest dla Was ciekawym doświadczeniem).

W kwestiach Waszego samopoczucia i radzenia sobie z zaistniałą sytuacją zawsze możecie liczyć na naszą pomoc psychologiczną i pedagogiczną!

Pozdrawiam Was serdecznie! 

Paulina Nowakowska

nr tel.: 533-342-619


Skoncentruj się na rozwijaniu umiejętności w obszarze, który do tej pory zaniedbywałeś. Zaplanuj sobie dzień od pobudki do zaśnięcia. Bądź konsekwentny, nie poddawaj się, wymagaj od siebie, bądź ze sobą szczery. Zaplanuj czas na gimnastykę, naukę i odpoczynek. Trenuj godzinę dziennie, ucz się codziennie czegoś nowego, wysypiaj się.

Trzymam kciuki !

Bartosz Kowalewski, pedagogliderdali@gmail.com,

Kontakt: 533 342 617


Planujcie sobie przyjemności ! Pomyśl co ja dziś mogę zrobić miłego dla siebie? Plan 10 przyjemności na 10 dni ! Dbajcie o ich różnorodność, by nie popaść w nudę. Film, książka, ugotujcie sobie coś pysznego ( nie gotujesz? To dobry czas by zacząć), montowanie śmiesznych filmików z Twoimi znajomymi, zrób listę miejsc, które kiedyś chcesz odwiedzić, wybierz najpiękniejszą bluzę, którą w przyszłości sobie kupisz, posłuchaj audiobooka…..

Dobrze będzie wrócić do szkoły ze świadomością jak wiele udało się nadrobić, a co za tym idzie, ze spokojem. To idealny czas na realizację ustaleń, które mieliście z nauczycielami odnośnie zaliczania pierwszego półrocza. Zaległe prace domowe, prezentacje, pewnie uda się teraz znaleźć na to czas? Jeśli zagubiliście się w oczekiwaniach, brakuję wam danych „co robić” proszę piszcie, pomogę to ułożyć. Piszcie również do nauczycieli, z pewnością w związku z sytuacją wyjątkową, będą mogli dostosować formy zaliczenia, tak by ich znaczna część była możliwa do realizacji w domu.

Powodzenia !

Dorota Walasek

Psycholog

Kontakt: 533 – 342 – 618

Organizacja szkoły w dniach 12 – 27 marca 2020

Szanowni Państwo,

w związku z zarządzeniem władz dotyczącym zamknięcia szkół w dniach od 12 marca do dnia 27 marca uczniowie nie przychodzą do szkoły. 

W tych dniach zajęcia odbywać się będą za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus. 

Nauczyciele są zobowiązani do codziennego zamieszczania informacji o tematyce i zakresie materiału oraz wymaganiach danego przedmiotu – jakie wiadomości i umiejętności uczniowie muszą opanować na lekcji. 

W tym czasie będą również zadawane prace zaliczeniowe oraz będą wystawiane oceny. 

Uczniowie są zobowiązani do codziennego logowania się zgodnie z planem lekcji. Na podstawie tych logowań będzie sprawdzana obecność na „zajęciach”.

 

O wszelkich zmianach i dodatkowych informacjach będziemy Państwa na bieżąco informować. 

 

Wicedyrektor szkoły

Jolanta Parzych