Dlaczego my?

System kształcenia w Liceum Ogólnokształcącym „Szkoła Liderów” jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego ucznia, który chce odnaleźć się w środowisku szkolnym bez obciążeń i porównań.

Jesteśmy szkołą, w której każdy uczeń może przyjść do nauczyciela i poprosić o poprawę ocen lub ponowne wyjaśnienie tematu – zawsze oferujemy dodatkową pomoc – mamy system popraw i sesji.

Zachęcamy uczniów do pokonywania trudności oraz osiągania celów. Wzmacniamy poczucie własnej wartości i wiary we własne siły. Szanujemy godność człowieka, a także wartość rodziny. Dopuszczamy różnicę poglądów i wyznań.

Współpracujemy z uczniami i ich rodzicami w życzliwej atmosferze realizacji zadań uczniów i szkoły. Zapraszamy do współpracy i wymiany poglądów.

Proponujemy

języki obce

Zwiększoną ilość godzin nauki języków obcych – 6 godzin tygodniowo języka angielskiego i 4 ( lub 6) godzin tygodniowo drugiego języka obcego - do wyboru: język francuski, hiszpański, niemiecki i rosyjski - na dwóch lub trzech poziomach zaawansowania.

matematyka i polski

Dodatkową liczbę godzin z języka polskiego i matematyki oraz języka angielskiego dla dyslektyków już od klasy I liceum oraz wszystkim innym uczniom potrzebującym wsparcia.

matura

W klasie III liceum wprowadzamy dodatkowy program przygotowujący do matury – z matematyki: 2 godz. tygodniowo (powtórzenia) + 4 godz. tygodniowo testy.
Od początku marca aż do końca kwietnia (w ramach czesnego) nasi uczniowie w każdą sobotę mogą uczestniczyć w dodatkowych przygotowaniach do matury.

grupy przedmiotowe

Każdy uczeń może wybrać dowolną ilość przedmiotów do nauki w programie rozszerzonym i i ma możliwość ich zmiany w przygotowaniu do matury.

zajęcia dodatkowe

Proponujemy uczniom uczestnictwo w Angielskim Klubie Dyskusyjnym, w zajęciach przygotowujących do FCE bądź IELTS w ramach naszej współpracy z British Council oraz aktywny udział w Szkolnej Izbie Reprezentantów. Ponadto w naszej szkole działa kółko psychologiczne i tworzymy Szkolny Klub Europejski.

Zapraszamy do współpracy!

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...