Know America – konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych

 Know America – konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych

 

Konkurs Know Americajest ogólnopolskim internetowym konkursem dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Jest corocznie organizowany przez Fundację Wspomagania Wsi, przy wsparciu ambasady Stanów Zjednoczonych, która funduje nagrodę główną czyli udziałw czterotygodniowym programie młodzieżowym Benjamin Franklin Program dla młodzieży z całego świata w USA.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie Internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji.

Konkurs polega na odpowiadaniu na pytania wielokrotnego wyboru testu on-line, a następnie sześćdziesięciu uczestników z najwyższą punktacją zostaje zaproszonych na napisania esejów na wybrany temat.

Trzydziestu autorów najlepiej ocenionych prac zostaje zaproszonych na koszt Fundacji do Warszawy na trzydniowe spotkanie laureatów. 

 

W konkursie można wygrać:

  • Udział w 4-tygodniowym programie letnim Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship w Wake Forest University w Winston-Salem, North Carolina, podczas którego młodzież z całego świata omawia problemy globalne, poznaje historię i kulturę Stanów Zjednoczonych;
  • Indeks na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego;
  • staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta otrzymuje dodatek pieniężny na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie.

Więcej informacji na temat konkursu, regulamin oraz harmonogram dostępne są na stronie:  www.knowamerica.pl 

 

Harmonogram:od 10 września do 5 listopada trwa rejestracja. 8 października zostanie opublikowana lista pytań do pierwszego etapu konkursu.

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...