Matka Joanna od Aniołów – kolejny przystanek na naszej teatralnej trasie

Matka Joanna od Aniołów – kolejny przystanek na naszej teatralnej trasie

Do Ludynia, na krańce dawnej Rzeczpospolitej przybywa młody egzorcysta ksiądz Suryn. Biskup postawił przed nim nie lada wyzwanie, ma uwolnić klasztor od demonów, które opanowały mieszkające w nim zakonnice. Historia tego miejsca nie napawa niedoświadczonego egzorcysty optymizmem. Jedzie on bowiem na koniec świata walczyć
z diabłem, a spotyka miłość.

Niewiele wiemy o naturze demonów, a to, co one nam same przez usta opętanych powiadają, nie zasługuje na bezwzględną wiarę. Czy nie myślałaś o tym nigdy, że to są synowie kłamstwa?
– Cóż jest kłamstwo, ojcze wielebny, co prawda?
– ten dialog pomiędzy miejscowym proboszczem, a księdzem Surynem stanowi doskonałe wprowadzenie do dyskusji nad aktualnością tekstu Jarosława Iwaszkiewicza w 2022 roku. 

Dziękujemy aktorom i aktorkom Teatru Narodowego za „nieziemskie” przeżycia. Długo rozmawialiśmy po spektaklu, o tym jak każdy z nas odebrał jego treść i co najbardziej reznouje w nas chwilę po opuszczeniu murów świątyni sztuki. 

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...