Nasz Lider – Liderem Pracowni Prawa Junior!

Mamy sukces! 

Uczeń IV klasy naszego liceum – Kacper Kowalczyk, zakwalifikował się do II edycji Pracownik Liderów Prawa Junior organizowanej przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. 

 

Rekrutacja odbywała się dwuetapowo. Pierwszy etap polegał na wypełnieniu formularza rejestracyjnego i przygotowaniu CV – nasi liderzy uczą się w praktyce przygotować różnego rodzaju dokumenty aplikacyjne, więc Kacper poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie. 

 

Po przejściu z sukcesem pierwszego etapu, Kacprowi przyszło zmierzyć się z zadaniem trudniejszym. Musiał przygotować nagranie wideo (tego też się uczymy na lekcjach prawa i przedsiębiorczości) z wystąpieniem na jeden z trzech zaproponowanych przez organizatorów tematów. Kacper wybrał temat dotyczący rozwoju Młodzieżowych Rad Miasta i ich znaczenia dla budowania społeczeństwa obywatelskiego wśród najmłodszych obywateli naszego kraju oraz kierunki dalszego rozwoju tego typu organizacji. 

 

Nagranie realizowaliśmy w naszej szkole. Niczym na prawdziwym planie zdjęciowym towarzyszyło nam bardzo dużo emocji. Dni zdjęciowe więc trwały i trwały. Pierwszego dnia zmagaliśmy się ze sprzętem, tłem do nagrania, dykcją, stresem i tym wszystkim co towarzyszy wystąpieniom publicznym. Ponadto, uznaliśmy, że trzeba przygotowane wystąpienie zmienić, poprawić i uatrakcyjnić dla odbiorców. 

Drugi dzień zdjęciowy zakończył się sukcesem. Jak widać, był to strzał w dziesiątkę – bo nagranie Kacpra uzyskało pozytywną opinię komisji rekrutacyjnej i będzie on uczestnikiem Pracownik Liderów Praca Junior. 

 

 

Serdecznie gratulujemy Kacprowi odniesionego sukcesu i czekamy na relacje z udziału w tym prestiżowym programie szkoleniowym.

 

***

Pracownia Liderów Prawa to nowoczesna forma kształcenia przyszłych państwowych elit, które mogą dzięki niej czerpać z wiedzy i doświadczenia aktualnych liderów prawa, polityki oraz gospodarki.

Program zaadresowany jest do niepełnoletnich i pełnoletnich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy interesują się zagadnieniami z zakresu nauk prawnych, politologicznych, socjologicznych, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa oraz szeroko pojętej państwowości.

Wśród prowadzących znajdują się wykładowcy z najbardziej renomowanych polskich uczelni, jak również praktycy z obszaru służby publicznej, w tym ministrowie i wiceministrowie, wysocy urzędnicy państwowi odpowiadający za ważne obszary funkcjonowania państwa,
w szczególności w obszarze wymiaru sprawiedliwości.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie programu, a wyróżniające się osoby niepowtarzalną szansę na odbycie praktyk w Ministerstwie Sprawiedliwości lub Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości.

 

Rafał Kus

 

 

Aktualności

DNI OTWARTE

Zapraszamy na PIERWSZE SPOTKANIE REKRUTACYJNE, czyli tzw. DZIEŃ OTWARTY! Odbędzie się 15 lutego 2024 roku o godz. 17.00 (Bobrowiecka 9...

Dyżury wychowawców

Drodzy uczniowie od poniedziałku 5 lutego 2024 roku startują cotygodniowe dyżury wychowawców klas. Wychowawcy będą dyżurowali od godziny 8.25 do...