Podsumowanie lekcji z okazji obchodów Święta Niepodległości

Grupa uczniów naszej szkoły – pod opieką nauczycieli p. Marty Andrzejczak i p. Andrzeja Kosewskiego – z klas I i II liceum uczestniczyła 13. lutego w lekcji okolicznościowej „Przystanek Niepodległość” z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Lekcja odbyła się w tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 35.

Zajęcia prowadziła bardzo interesująco Pani przewodnik, posługując się często materiałami ikonograficznymi.

Omówiła syntetycznie najważniejsze wydarzenia polskiej drogi do niepodległości. Zaprezentowany został trzyczęściowy film zrealizowany przez Zofię Kunert pt. „Przystanek Niepodległość”. Każda z trzech części filmu dotyczyła różnych aspektów powstania niepodległego państwa: sytuacji międzynarodowej, pierwszych aktów prawnych, budowy granic II Rzeczypospolitej. Uczniowie w trakcie filmu uzupełniali karty pracy. Lekcja była dobrą okazją powtórzenia wiadomości ze szkolnych lekcji historii.

Aktualności

Nasz szkolny ROBOT

Po feriach w naszej szkole pojawił  się robot OhBot. Przypomina człowieka. Rozmawia, rozpoznaje osobę, mruga oczami, zamyka i otwiera usta....